Odtruwanie poalkoholowe w Warszawie

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Detoks

Szybki i skuteczny proces odtrucia organizmu

Diagnoza

Trafna ocena stanu pacjenta i planowanie leczenia

Terapia

Psychoterapia, wsparcie, pomoc psychologiczna, terapia rodzin

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy to próba odtrucia osoby uzależnionej i przywrócenia jej stanu trzeźwości i kontroli nad własnym nałogiem. Pozwala reagować w momencie fizycznego przedawkowania, gdy pacjent traci kontrolę nad skutkami picia alkoholu. Detoks przeprowadzany jest przez lekarzy specjalistów.

Warszawska klinika uzależnień Azamed to zespół wykwalifikowanych lekarzy z doświadczeniem w leczeniu uzależnień na poziomie fizycznym i psychicznym. Przeprowadzamy działania detoksykacyjne, które pozwalają rozpocząć dalsze etapy wychodzenia z uzależnienia alkoholowego i przywrócić zdrowie pacjentom, nawet w najbardziej zaawansowanym stadium choroby alkoholowej.

Kroplówka dla osoby zatrutej alkoholem

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe polega na udzieleniu medycznego wsparcia osobie, która przekroczyła dawkę wypitego alkoholu z którą jest w stanie poradzić sobie jej organizm, co powoduje fizyczne, jak i psychiczne dolegliwości. Odtrucie pomaga usunąć sam alkohol z krwi, ale również zadbać o fizyczną kondycję pacjenta, poprzez podanie mu odpowiednich środków.

Pacjent w detoksie alkoholowym otrzymuje od lekarza niezbędne leki, płyny i mikroelementy, które minimalizują skutki przyjętego alkoholu oraz nieprzyjemne reakcje organizmu w zespole abstynencyjnym. Pacjent otrzymuje również wsparcie lekarza oraz wskazanie możliwości dalszego leczenia uzależnienia alkoholowego.

Nasi lekarze mają doświadczenie także w ciężkich przypadkach zatrucia alkoholem

Nasi lekarze to doświadczony zespół, specjalizujący się w leczeniu pacjentów uzależnionych, nawet w najtrudniejszych przypadkach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, mamy dostęp zarówno do tradycyjnych, sprawdzonych metod, jak i nowoczesnego leczenia detoksykacyjnego, w zależności od stanu i potrzeb pacjenta.

Nasi pacjenci otrzymują szybką i skuteczną pierwszą pomoc w walce z nałogiem. Otrzymują również wskazania do dalszego leczenia oraz wskazówki do rozpoczęcia psychoterapii, łącznie z praktycznymi informacjami o klinikach, lekarzach i metodach. Pozwala to na zaplanowanie dalszego leczenia odwykowego.

Detoks alkoholowy

Jak rozpoznać uzależnienie od alkoholu?

Uzależnienie od alkoholu rozpoznaje się na poziomie fizycznym i psychicznym. O ile fizyczne objawy uzależnienia pojawiają się później, tak psychiczny brak kontroli nad piciem alkoholu jest symptomem trudnym do rozpoznania dla samego pacjenta. Z tego względu bardzo łatwo przeoczyć moment, gdy powinna nastąpić całkowita rezygnacja z picia.

Istnieje szereg symptomów wskazujących na stan uzależnienia. Przede wszystkim uzależnienie rozpoznaje się na podstawie ilości i częstotliwości picia alkoholu, zmian w różnych obszarach życia pacjenta, pojawieniem się zespołu abstynencyjnego oraz zmianami w obrębie zdrowia osoby pijącej.

Pomagamy pacjentom z zespołem abstynencyjnym i oferujemy badanie pod kątem chorób powiązanych z alkoholizmem

Nałogowe picie alkoholu powoduje szkodliwe skutki fizyczne i psychiczne. Bardzo szybko pacjenci zapadają również na związane z alkoholem schorzenia, których źródło leży w uzależnieniu. Aby uchronić pacjenta przed dalszym pogorszeniem stanu zdrowia, konieczne jest nie tylko odstawienie alkoholu, ale również odpowiednie leczenie.

Pomagamy pacjentom z zespołem abstynencyjnym i oferujemy badanie pod kątem chorób powiązanych z alkoholizmem. Dzięki temu pacjenci są prawidłowo zdiagnozowani i otrzymują pełne wskazania medyczne co do minimalizowania i leczenia skutków uzależnienia. W razie potrzeby pacjent jest również kierowany do leczenia szpitalnego.

Zajmujemy się także wszywaniem esperalu (Disulfiramu) i wskazujemy drogę na wyjście z nałogu

Lekarze, którzy zostają wezwani do uzależnionego pacjenta dysponują różnymi środkami i metodami detaksykacyjnymi, które mogą przywrócić pacjenta do stanu trzeźwości i pomóc rozpocząć mu proces trzeźwienia. Posiadają również uprawnienia do wystawiania zwolnień lekarskich oraz recept na leki refundowane przez NFZ.

Jedną ze stosowanych na życzenie pacjentów metodą jest wszycie esperalu czyli Disulfiramu. Pacjent zostaje niejako zmuszony do odstawienia alkoholu. Metoda ta ma swoich zwolenników wśród lekarzy i pacjentów od wielu lat. Nasi specjaliści wykonują taki zabieg w domu pacjenta, lub w gabinetach lekarskich. Zabieg nie wymaga późniejszej hospitalizacji. Do wykonania zabiegu konieczna jest świadoma zgoda pacjenta po poinformowaniu go przez lekarza o działaniu tego leku.

Lekarz wszywający esperal

Dojeżdżamy do pacjentów na terenie Warszawy i okolic

Warszawska klinika uzależnień Azamed to grupa mobilnych lekarzy, którzy dojeżdżają do pacjentów na terenie Warszawy i okolic. Dzięki temu możemy szybko reagować nawet na najbardziej wymagające przypadki zatrucia i przedawkowania alkoholu. Ratujemy zdrowie pacjentów, a nierzadko także ich życie.

Odtrucie to pierwszy krok w walce z uzależnieniem

Odtrucie alkoholowe jest doraźną i skuteczną metodą, która przerywa ciąg alkoholowy i redukuje przykre objawy zespołu abstynencyjnego. Zespół odstawienia pojawia się w momencie, gdy uzależniony nie ma kontaktu z alkoholem i przejawia się w postaci nieprzyjemnych dolegliwości, z którymi człowiek sobie nie radzi i najczęściej wraca do picia.

Zespół abstynencyjny pojawia się już kilka godzin po zaprzestaniu picia i trwa ok. 3-4 dni, czasami nawet do tygodnia.

Podstawowe objawy:

  • drżenia mięśniowe (dłoni, powiek, języka)
  • wzmożona potliwość
  • nudności lub wymioty
  • tachykardia i nadciśnienie tętnicze
  • lęk
  • bóle głowy
  • zaburzenia snu
  • złe samopoczucie lub osłabienie
  • zwiewne omamy lub złudzenia wzrokowe, dotykowe lub słuchowe

Do rozpoznania zespołu abstynencyjnego konieczne jest stwierdzenie co najmniej 3 z powyższych objawów.

Zespół abstynencyjny

Psychoterapia

Detoks organizmu pomaga poprzez zmniejszenie tych objawów, jednak nie gwarantuje wyleczenia z alkoholizmu, ponieważ uzależnienie wywiera silny wpływ również na psychiczne i społeczne funkcjonowanie. Badania pokazują, że najlepsze rezultaty leczenia choroby alkoholowej przynosi połączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią. Trzeźwość, którą przyspiesza detoksykacja organizmu, jest również jednym z warunków rozpoczęcia psychoterapii.

Dowiedz się więcej
Nie czekaj aż będzie za późno Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416