Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Zatrucie po przedawkowaniu narkotyków jest stanem bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia. W zależności od rodzaju przyjętego środka, jego ilości oraz czasu stosowania, może mieć różne objawy, nierzadko trudne do rozpoznania. W skutecznym leczeniu i pomocy, bardzo istotna jest wiedza o tym, z jakim środkiem dana osoba miała kontakt.

Niezależnie jednak od typu środka – konieczna jest natychmiastowa pomoc i działanie wobec osoby z objawami zatrucia narkotykowego. W wielu sytuacjach liczą się minuty, a przekroczenie ich o kilka czy kilkanaście może doprowadzić do śmierci. Warto więc znać choćby podstawy pierwszej pomocy po przedawkowaniu.

Alkoholizm

Czym jest zatrucie narkotykami i jak je rozpoznać?

Zatrucie narkotykowe jest stanem, w którym dochodzi do zaburzenia funkcji organizmu po spożyciu środka, w sposób niebezpieczny dla osoby przyjmującej. W zależności od narkotyku działanie jego działanie będzie pobudzające albo uspokajające, należy więc umieć rozpoznać obydwa kierunki działania środków odurzających.

W przypadku narkotyków pobudzających dochodzi do przyspieszenia akcji serca i wzrostu ciśnienia, co może doprowadzić do hipertermii, krwawień wewnątrzczaszkowych czy zaburzeń sercowych. Efektem działania środków nasenno-uspokajających jest nadmierna senność, obniżenie temperatury i ciepłoty ciała oraz trudności w bezpośrednim kontakcie.

Pierwsza pomoc przy zatruciu narkotykami

W przypadku zetknięcia się z osobą, którą podejrzewasz o przedawkowanie narkotyków konieczne jest natychmiastowe działanie. Wyprowadź ją z miejsca, w którym się znajduje, jeśli może ono stanowić dla niej zagrożenie, zwróć uwagę zwłaszcza na silne dźwięki i światła. Spróbuj dowiedzieć się, jaki środek zażył, by przekazać tą informację ekipie ratunkowej.

Wezwij pogotowie i nie zostawiaj chorego samego, zabezpiecz jego rzeczy. Zorientuj się w jakim jest stanie – jeśli to konieczne, podejmij akcję resuscytacyjną, jeśli nie – ułóż w pozycji bezpiecznej lub pozwól wygodnie usiąść. Nie podawaj na własną rękę żadnych leków ani substancji, które chory posiada.

Wstrzykiwanie narkotyku

Wyjście z uzależenienia- pomoc

Najskuteczniejszą drogą do wyjścia z uzależnienia od narkotyków jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy zespołu specjalistów w profesjonalnym ośrodku. Takim miejscem, które zagwarantuje Ci całościową pomoc jest klinika Azamed – miejsce, w którym raz za razem dzieją się cuda, powrotów do zdrowego i szczęśliwego życia.