Czym jest zaszycie alkoholowe?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przejeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Jedną z najskuteczniejszych terapii alkoholowych jest wszywanie esperalu. Potoczne “zaszycie”, należy do terapii awersyjnych – dość trudnych i nieprzyjemnych dla pacjenta, opierając się na negatywnych reakcjach fizjologicznych. Zaszycie disulfiramu podskórnie doprowadza do przemian w procesie metabolizmu etanolu.

W efekcie kumulacji aldehydu octowego we krwi i tkankach chory doświadcza silnego dyskomfortu fizjologicznego. Pojawiają się mdłości, wymioty, nierzadko dreszcze i ból. Celem terapii jest wypracowanie awersji do spożywania alkoholu i przerwanie skłonności do sięgania po niego w sytuacjach trudnych, stresie, czy jako substytut na zespół odstawienia.

Kiedy zdecydować się na zaszycie

Kiedy widzisz, że dotychczasowe metody walki z alkoholem i jego nadmiernym spożywaniem już zawiodły, a brak kontroli doprowadza do picia bez umiaru – najwyższy czas położyć temu kres. Nie musisz od razu korzystać z zamkniętego ośrodka, być może leczenie w warunkach domowych, codziennego życia będzie dla Ciebie łatwiejsze i skuteczniejsze.

Zaszycie nie zmienia codzienności chorego – może nadal chodzić do pracy, funkcjonować we własnej rodzinie, mieszkać w domu, w którym czuje się komfortowo. Wszywanie esperalu doprowadza do przymusowego odstawienia, które wraz z czasem stosowania leku powinno stawać się coraz łatwiejsze. Sam esperal działa około 8-12 miesięcy. Wiele osób po tym czasie nie wraca już do picia.

Kiedy należy się zaszyć

Jak przebiega proces leczenia

Zaszycie alkoholowe często jest leczeniem pierwszego wyboru, nie wymaga bowiem pobytu na oddziale zamkniętym ani wizyt w ośrodku. Opiera się na znaczeniu biologicznym leku dla organizmu. Już kilka minut po spożyciu alkoholu, chory z wszywką disulfiramową zaczyna odczuwać silne, nieprzyjemne objawy ze strony przewodu pokarmowego.

Po kilkakrotnym zetknięciu z alkoholem, w organizmie wywarza się reakcja awersyjna, powiązana z konsekwencjami wypicia napojów procentowych. Chory coraz rzadziej sięga po alkohol, z obawy przed negatywnym samopoczuciem. Łatwiej znosi zespół odstawienny i szybciej wraca do równowagi psycho-fizycznej.

Zaszycie alkoholowe- nasza opinia

Wszycie esperalu w Warszawie to koszt, który jednorazowo może się wydawać dość duży, jednakże biorąc pod uwagę prawie roczny czas działania tabletki, rozłożone koszty stają się już niewielkie. Ta metoda nie wymaga częstych ingerencji, pamiętania o przyjmowaniu leków. Daje szansę na pełny powrót do zdrowia.