W jaki sposób pomóc w uzależnieniu narkotykowym?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Uzależnienie narkotykowe to bardzo niebezpieczny nałóg, który może prowadzić do drastycznego pogorszenia stanu zdrowia osoby uzależnionej, a nawet jej śmierci. Leczenie uzależnień od narkotyków jest procesem długotrwałym i trudnym, który obejmuje zwykle kilka etapów. Najważniejszym etapem jest rozpoznanie problemu, co pozwala na podjęcie dalszych kroków.

Gdy zorientujemy się, że bliska nam osoba zmaga się z uzależnieniem powinniśmy zapewnić jej nasze pełne wsparcie w leczeniu. Pierwszym krokiem będzie oczywiście nakłonienie jej do odstawienia narkotyków, a następnie detoksykacja. Kolejnym jest utrzymanie trzeźwości i zapobieganie nawrotom. Leczenie powinno przebiegać jednak pod okiem doświadczonego lekarza, specjalisty od uzależnień.

Jak rozpoznać, że nasz bliski jest uzależniony?

Osoby uzależnione od narkotyków potrafią długo ukrywać swój problem przed otoczeniem, istnieją jednak pewne symptomy, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z pierwszych niepokojących objawów jest nagła przemiana uzależnionego, dotycząca zarówno jego wyglądu, jak i sposobu życia i grona znajomych. Często łączy się to z izolacją od rodzinny i dawnych przyjaciół.

Z uzależnieniem narkotykowym często powiązane są problemy finansowe, spowodowane wysokimi kosztami narkotyków. Uzależniony wydaje coraz większe kwoty na używki, gdyż z czasem zwiększa się jego zapotrzebowanie na narkotyki. Po dłuższym okresie uzależnienie narkotykowe daje też inne objawy, takie jak apatia, napady lęku, agresja, czy znaczny spadek wagi.

zaburzenia psychiczne alkoholika
Uzależnienie od alkoholu

Jak zareagować?

Jeśli podejrzewamy, że nasz bliski zażywa narkotyki leczenie powinno zostać rozpoczęte natychmiast. Niestety uzależnienie często wolą odciąć się od rodziny, niż rozpocząć terapię. Dlatego warto wówczas zwrócić się o poradę do specjalistów. W Polsce pomoc w uzależnieniach oferują liczne ośrodki uzależnień od narkotyków, jednak pierwsza pomoc detoksykacyjna osobie uzależnionej może być kluczowa.

Zespół Azamed tworzy grono lekarzy posiadających wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę na temat leczenia uzależnienia od narkotyków. Umożliwiamy uzależnionemu szybką pomoc, zapewniając mu detoks i wsparcie medyczne, a później kierując do odpowiedniego ośrodka w celu terapii.

Jak pomóc uzależnionemu?

Leczenie uzależnień od narkotyków to bardo trudny okres dla pacjenta. Detoksykacja bywa nieprzyjemna, a nawet bolesna. Wsparcie i obecność bliskich na każdym etapie leczenia ma ogromne znaczenie i pomaga szybciej uporać się z problemem. Jeśli przeprowadzona zostanie profesjonalna terapia odwykowa – narkotyki można skutecznie wyeliminować z życia bliskiej nam osoby.