W organizmie osób nadużywających alkohol dochodzi do zmian, które po zaprzestaniu picia alkoholu prowadzą do wystąpienia dolegliwości związanych z tzw. zespołem odstawienia. Bardzo często w takich sytuacjach pojawia się delirium alkoholowe. Objawy, które mogą wskazywać na wystąpienie tego problemu są liczne, nie należy ich jednak lekceważyć, gdyż mogą stanowić zagrożenie życia.
Delirka alkoholowa objawia się między innymi poprzez majaczenie, urojenia i omamy, silny lęk, drgawki i drżenie mięśniowe. Wystąpienie tych symptomów może być bardzo groźne. Skutki delirki alkoholowej można jednak złagodzić dzięki pomocy specjalistów. Odstawienie alkoholu i detoks pod okiem lekarzy przebiega w sposób bezpieczny i minimalizuje nieprzyjemne dolegliwości.
Delirium, nazywane inaczej białą gorączką, to zespół dolegliwości, które pojawią się, gdy osoba nadużywająca alkoholu przez dłuższy czas rezygnuje z jego spożywania. Układy wewnętrzne zmienione pod wpływem działania używki, rozregulowują się. W efekcie u pacjenta pojawiają się halucynacje i pobudzenie psychoruchowe.
W trakcie regularnego spożywania alkoholu działanie układu nerwowego jest hamowane, a po zaprzestaniu picia zwiększa się aktywność przekaźników odpowiedzialnych za stymulację. U osób starszych i cierpiących na choroby przewlekłe po spożyciu alkoholu również może wystąpić delirka alkoholowa. Jej pojawienie się wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej, ze względu na ryzyko zapaści i nagłej śmierci.
Czy są sposoby żeby jednoznacznie stwierdzić, czy u bliskiej nam osoby pojawiła się biała gorączka? Objawy jak w przypadku wielu chorób mogą być dość mylące. Do najczęściej występujących skutków wynikających z odstawienia alkoholu należą omamy, majaczenie i drżenie ciała. Tego typu symptomy występują również przy innych schorzeniach.
Jeżeli wiemy, że osoba, u której występują charakterystyczne dla delirium dolegliwości, niedawno odstawiła lub spożyła dużą ilość alkoholu wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z białą gorączką. Niezależnie od okoliczności i przyczyn pojawiania się niepokojących sygnałów powinniśmy wezwać pomoc medyczną, gdyż objawy te świadczą o zagrożeniu życia chorego.
Śmiertelne zagrożenie występuję praktycznie zawsze, gdy pojawia się biała gorączka. Choroba alkoholowa jest bardzo podstępna, a jej negatywne i niebezpieczne skutki mogą pojawić się nagle. Leczenie delirium zawsze wymaga pomocy lekarzy. W szpitalu lub klinice chory otrzymuje leki łagodzące objawy choroby, a także przyspieszające usuwanie alkoholu z organizmu.
Ponadto, do osłabionego organizmu dostarczane są płyny i mikroelementy łagodzące skutki wynikające z nadużywania alkoholu. Czy podanie alkoholu może pomóc? Jest to zdecydowanie bardzo zły pomysł i przynosi odwrotne do zamierzonych skutki oraz oddala chorego od celu, jakim jest poradzenie sobie z problemem alkoholowym.
Wszyscy członkowie rodziny, w której choć jedna osoba zmaga się z problemem alkoholowym powinni zapoznać się z objawami delirium. Forum internetowe lub strona o tematyce specjalistycznej mogą być dobrymi źródłami podstawowych informacji na ten temat. Dzięki nim dowiemy się jak poważne są skutki choroby, do których zalicza się między innymi choroby serca lub trwałe problemy neurologiczne.