Przeciwwskazania do wszycia esperalu

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Wszywka alkoholowa to jedno z rozwiązań oferowanych przez klinikę Azamed z Warszawy. To rozwiązanie dla osób, które chcą walczyć ze swoim uzależnieniem, a jednocześnie wiedzą, że nie będą w stanie wytrwać w trzeźwości bez bodźca w postaci esperalu. Jego działanie sprawia, że wypicie alkoholu może zagrażać nie tylko zdrowiu, ale również życiu. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego.

Istnieje spora lista przeciwwskazań do wszycia esperalu. Wśród nich wymienić możemy niewydolność krążenia (III i IV stopień w skali NYHA), choroby serca, zaburzenia psychiczne i próby samobójcze, stan nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w przeciągu ostatnich 24 do 48 godzin, a także zapalenie nerwu wzrokowego, zapalenie tętnic, przebyte zawały serca oraz u osób z niestabilną chorobą wieńcową. Właśnie dlatego dokładna diagnoza pacjenta ma kluczowe znaczenie.

Picie alkoholu

Działanie disulfiramu w połączeniu z alkoholem

Przyjrzymy się działaniu wszywki alkoholowej z esperalem. Jest to podskórna wszywka stopniowo uwalniająca do krwi pacjenta substancję – disulfiramu. Substancja ta to dokładnie disiarczek bis(dietylotiokarbamoilu). Jej właściwości zaburzają metabolizm alkoholu w organizmie człowieka. Disulfiram hamuje bowiem wydzielanie enzymu, który jest konieczny w tym procesie.

W praktyce spożycie alkoholu przez osobę posiadającą zaszycie alkoholowe może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla jej zdrowia, a nawet doprowadzić do zgonu. Jest to więc czynnik odstraszający od sięgnięcia po alkohol w przypadku osób, które w procesie leczenia alkoholizmu nie chcą polegać wyłącznie na własnej silnej woli.