Opinie o wszywce alkoholowej

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Jedną z powszechnych metod stosowanych do walki z nałogiem alkoholowym jest wszywka alkoholowa. Implantacja wszywki to bardzo prosty, nieinwazyjny zabieg wykonywany przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Opinie na temat tej metody są jednak podzielone. Niektórzy specjaliści od uzależnień wskazują na skuteczność tego środka w zniechęcaniu chorych do spożywania alkoholu.

Szukasz informacji na temat „zaszycie Warszawa”? Azamed specjalizuje się w pierwszej pomocy uzależnionym. Nasza oferta obejmuje między innymi implantację wszywek, jak i pomoc w sytuacjach krytycznych. Pacjent otrzymuje również wsparcie w wyborze najlepszej metody terapii.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa zawiera esperal (disulfiram), który nie powinien być łączony z alkoholem, gdyż powoduje szereg nieprzyjemnych objawów. Jest to metoda stosowana już od lat 50-tych XX wieku. Wszycie środka może zostać wykonane nawet w domu pacjenta, a jego skuteczność utrzymuje się przez okres od 6 do 12-tu miesięcy.

działanie disulfiramu
Objawy alkoholizmu

Wszywka a picie alkoholu- czym to grozi?

U osób posiadających wszywkę w wyniku spożycia alkoholu pojawiają się nudności i wymioty, duszności, bóle i zawroty głowy, potliwość, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnienia, przyspieszone bicie serca oraz lęk przed śmiercią. W skrajnych przypadkach może dojść do zawału serca a nawet śmierci. W trakcie abstynencji chory nie odczuwa jednak żadnych skutków ubocznych.

Zalety i wady wszywki alkoholowej

Alkoholizm to ciężka choroba, która wpływa negatywnie na wszystkie dziedziny życia chorego. Alkohol wyniszcza organizm uzależnionego, wywołując szereg niebezpiecznych chorób. Osoby uzależnione skarżą się również na problemy w domu, w związkach i w pracy. Alkoholicy zaniedbują swoje obowiązki, co często prowadzi do problemów finansowych.

Pacjenci świadomi swojego problemu chcą najczęściej szybko porzucić zgubny nałóg. Szukając więc metod, które pomogą im zrobić to natychmiast. Zaszycie alkoholowe jest właśnie takim rozwiązaniem, należy jednak pamiętać, że nie chroni chorego przed wystąpieniem objawów zespołu odstawienia alkoholowego. Ponadto, jest to pierwszy etap leczenia, które powinno być kontynuowane na wielu płaszczyznach.

Picie butelki alkoholu

Jakie są alternatywy tej metody?

Ktoś z Twoich bliskich choruje na alkoholizm? Leczenie uzależnienia warto powierzyć specjalistycznej opiece doświadczonych lekarzy i psychoterapeutów. Wszywka alkoholowa to nie jedyna możliwość, chociaż niezwykle skuteczna w pierwszym etapie leczenia.