Odwyk narkotykowy- gdzie szukać pomocy

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Odwyk narkotykowy – czyli inaczej detoksykacja – jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą radzenia sobie z uzależnieniem od narkotyków. Stosowana jest zarówno w leczeniu uzależnienia od narkotyków twardych, tzw. “ciężkich przypadków”, jak i substancji miękkich, pozornie uważanych za niegroźne, wywołujących jednak ogromne spustoszenie w organizmie.

W przypadku stwierdzenia uzależnienia od narkotyków, konieczne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy zespołu terapeutów i specjalistów. Tylko tak przeprowadzony detoks jest w pełni bezpieczny dla pacjenta oraz ma duże prawdopodobieństwo skuteczności i efektywności. Najlepszym miejscem do takiej pracy jest ośrodek leczenia uzależnień.

Jak rozpoznać uzależnienie od narkotyków?

Pierwszymi symptomami uzależnienia od narkotyków mogą być zmiany nieznaczne – sposoby spędzania wolnego czasu, zmiana grupy znajomych, zachowania “nietypowe” po użyciu środka. W pewnym momencie używanie narkotyku przestaje podlegać już kontroli chorego – pojawiają się ewidentne objawy somatyczne: spadek masy ciała, apatia lub pobudzenie, bezsenność, wybuchy agresji czy napady lęku lub psychozy. W tym momencie, dla organizmu jest to już równia pochyła, przy której trzeba działać natychmiast.

W przypadku stwierdzenia uzależnienia od narkotyków należy pamiętać, iż po odstawieniu środka wystąpi mniej lub bardziej nasilony zespół odstawienia. Są to objawy normalne i fizjologiczne oraz przemijające, wynikające z braku dostępu substancji w organizmie. Najczęściej objawiają się w postaci bóli somatycznych, drżenia rąk, pocenia czy zaburzeń ciśnienia.

Uzależnienie od alkoholu
Indywidualne podejście do pacjenta

Czym jest odwyk narkotykowy i ile trwa?

Odwyk narkotykowy jest jedną z najskuteczniejszych form leczenia narkomanii, niezależnie od jej stadium. Polega na całkowitym pozbawieniu osoby chorej dostępu do środka psychoaktywnego, od którego jest uzależniona, a także środków pokrewnych, dzięki czemu dochodzi do pełnego odtrucia organizmu osoby chorej.

Odwyk od narkotyków trwa dłużej niż detoksykacja alkoholowa i zależy od stanu organizmu osoby chorej a także środka, od jakiego jest uzależniona. Sama detoksykacja wynosi od kilku do kilkunastu dni. W przypadku narkotyków obciążenie organizmu jest cięższe, dłuższy jest więc powrót do całkowitej regeneracji zarówno psychicznej jak i fizycznej.

Gdzie szukać pomocy?

W pełni profesjonalnym miejscem w Warszawie, które gwarantuje kompleksową pomoc jest klinika Azamed. Doskonale wyposażony ośrodek leczenia uzależnień, kadra wysoko wykwalifikowanych specjalistów plus ogromna dawka dyskrecji i empatii pomogą podjąć trudną walkę z uzależnieniem  oraz ukończyć ją z sukcesem.