Metody odstawienia narkotyków oraz dolegliwości

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Podjęcie walki o odstawienie narkotyków jest trudne i wymaga bardzo dużo siły woli i wsparcia innych osób. Decyzja od odstawieniu jest dopiero pierwszym krokiem, po którym zaczynają się piętrzyć trudności. Jedną z nich, najbardziej utrudniającą walkę jest natychmiastowe pojawienie się objawów głodu narkotykowego.

Po odstawieniu środka, organizm zaczyna się go domagać na poziomie biologicznym, wywołując bardzo silne reakcje. Specyficzne reakcje zależne są od konkretnego przyjmowanego narkotyku, jednak zawsze pojawia się ból i dyskomfort, silna potrzeba sięgnięcia po środek, potliwość, drżenia i objawy ze strony układu pokarmowego.

W jaki sposób pomóc osobie uzależnionej?

Osoba uzależniona, pozostawiona sama sobie najprawdopodobniej nie poradzi sobie z zespołem odstawienia. Objawy głodu narkotykowego będą tak silne, że wygrają z samokontrolą i doprowadzą do sięgnięcia po kolejną dawkę, aby ulżyć fizycznemu i psychicznemu cierpieniu. Elementem koniecznym walki z uzależnieniem jest wsparcie innych osób.

Najskuteczniejszą pomocą jest zapewnienie osobie uzależnionej całkowitego odcięcia od narkotyku, aby zapewnić możliwość detoksu. Równolegle konieczna jest duża ilość wsparcia emocjonalnego, najskuteczniejszego w postaci psychoterapii indywidualnej lub grupowej, oraz opieka wykwalifikowanych specjalistów.

Pacjent po detoksie

Jak radzić sobie z głodem narkotykowym?

Objawy głodu narkotykowego pojawiają się mechanizmem falowym. Są zdradliwe, gdyż kiedy wydaje się, że najgorsze już za nami i droga zmierza ku lepszemu pojawia się kolejny rzut, wywołany drobnym impulsem. Zespołu odstawiennego nie da się uniknąć ani ominąć, trzeba go przetrwać niezależnie od nasilenia objawów.

W radzeniu sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami pomóc mogą preparaty ziołowe, aspiryna oraz dawkowane przez lekarza środki nasenne. U niektórych osób skuteczna okazuje się być aromaterapia. Osoba na detoksie powinna zadbać o lekkostrawną, lecz zdrową dietę, aby zapewnić organizmowi dostęp do potrzebnych mu soli i witamin i uniknąć odwodnienia.

Gdzie zwrócić się po pomoc?

Poszukując pomocy z odstawieniem narkotyków lub poradzeniem sobie z objawami głodu narkotykowego zasięgnij pomocy specjalistycznego ośrodka, w którym pomogą Ci profesjonaliści. Klinika Azamed zachęca do podjęcia walki o zdrowe życie i gwarantuje wsparcie w podjętych decyzjach oraz towarzyszenie w drodze do celu!

Nie czekaj aż będzie za późno Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416