Leczenie uzależnień w ośrodkach zamkniętych

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Leczenie uzależnienia to długa, żmudna i niełatwa droga. Po pierwszym – najtrudniejszym – kroku, czyli podjęciu decyzji o walce o swoje zdrowie i życie, przychodzi czas na drogę pełną wybojów. Uzależnienie to tak silny mechanizm, że ludzki organizm i psychika bardzo często nie potrafią sobie dać z nim samodzielnie rady.

Jednak nie jesteś na tej drodze sam. Zamknięte ośrodki leczenia uzależnień to miejsca, gdzie cała rzesza ludzi będzie walczyć o Ciebie, Twoje zdrowie i powrót do szczęśliwego życia. Grono specjalistów wesprze w trudnych chwilach, pomoże podjąć właściwe kroki i zatrzyma, kiedy będziesz chciał uciec bądź zrezygnować z walki.

Podstawą w leczeniu uzależnień jest odpowiednio wczesne jego zidentyfikowanie. To, co najbardziej powinno nas zaniepokoić to coraz częstsze sięganie po substancję uzależniającą i silny jej głód pojawiający się w organizmie. Osoba uzależniona będzie uciekać się do kolejnych wymówek, aby dostać następną porcję.

Wraz z głodem pojawia się utrata kontroli – zarówno nad przyjmowaniem substancji, jak też nad innymi aspektami własnego życia. Uwaga koncentruje się wokół substancji uzależniającej, ogranicza się krąg zainteresowań czy kontaktów społecznych. Pojawia się element sięgania po substancję w sytuacjach nieadekwatnych i niebezpiecznych.

Jak rozpoznać uzależnienie?

zaburzenia psychiczne alkoholika

Kiedy zdecydować się na leczenie?

Sygnałami, że to już czas na leczenie, a nie próby samodzielnego radzenia sobie z uzależnieniem są znaki dawane przez sam Twój organizm. Coraz gorsze samopoczucie, spadek formy i sił. Coraz częstsze sięganie po substancję uzależniającą, często po to, by uniknąć negatywnych objawów pojawiających się przy jej odstawieniu.

Podjęcie decyzji o leczeniu nie jest proste, jednak jest najlepszą i najbezpieczniejszą drogą, by wydostać się z sideł uzależnienia. Najtrudniejszym krokiem jest przyznanie się przed sobą do problemu, oraz decyzja, by podjąć terapię. Kiedy ten pierwszy etap jest za nami, każdy kolejny to jego naturalna konsekwencja.

Klinika Azamed oferuje pomoc w wyjściu z uzależnienia Zadzwoń teraz Zadzwoń: (22) 671 15 79

Kiedy ośrodek zamknięty jest jedynym wyjściem

Kiedy inne możliwości zawiodły, pęd do alkoholu czy narkotyku jest zbyt silny, a wola słabnie każdego dnia – zamknięty ośrodek leczenia uzależnień jest wyjściem najbezpieczniejszym. Gwarantuje pełną opiekę medyczną, wsparcie 24 godziny na dobę oraz pewność, że substancja uzależniająca nie trafi w Twoje ręce.