Jakie są skutki połączenia alkoholu z marihuaną?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Marihuana i alkohol – wiele osób decyduje się na takie połączenie, licząc na spotęgowanie efektów palenia marihuany. Niestety, może ono być bardzo niebezpieczne, a jego skutki mogą być nieprzewidywalne! Niezależnie od tego czy jest to symboliczny kufel piwa czy duża ilość wódki lub wina połączone z narkotykami, jest to bardzo niebezpieczna kombinacja.

Obie substancje destrukcyjnie wpływają na mózg i układ nerwowy. Poza tym, obok nudności czy silnych wymiotów, u osób łączących alkohol z narkotykami nierzadko pojawiają się także stany lękowe czy nawet psychoza. Dochodzi do tego silne odurzenie – co powoduje konieczność zastosowania odtrucia alkoholowego i narkotykowego.

Palenie marihuany

Połączenie alkoholu z marihuaną zwiększa stężenie THC we krwi

Picie alkoholu rozszerza naczynia krwionośne, co znacznie usprawnia przepływ krwi w organizmie. W rezultacie, dosyć znacznie zwiększa się stężenie THC w organizmie. Wystarczy nawet kilka kieliszków, by ilość tej substancji uległa podwojeniu! Dlaczego jest to niebezpieczne? Tetrahydrokannabinol oddziałuje na mózg, powodując ogólne rozluźnienie organizmu. W połączeniu z alkoholem, który i tak zaburza zdolność do wykrywania zagrożenia oraz zwiększa pewność siebie, powstaje bardzo niebezpieczna mieszanka.

THC osłabia odruch wymiotny

Połączenie alkoholu i marihuany niesie za sobą jeszcze jedno ryzyko. Zawarte w marihuanie THC znacznie osłabia odruch wymiotny. Dlaczego jest to niebezpieczne? Warto pamiętać, że wymioty są naturalnym sposobem organizmu na pozbycie się nadmiernej ilości alkoholu, a tym samym uniknięcie poważnego zatrucia alkoholowego.