Jak długo działa esperal (wszywka)?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

PROSTY ZABIEG

Implantacja esperalu jest szybka i bezbolesna

CZAS DZIAŁANIA

Utrzymuje się we krwi nawet do 12 miesięcy

SKUTECZNOŚĆ

Esperal znacząco zapobiega spożywaniu alkoholu

Długość działania esperalu (wszywki alkoholowej)

Leczenie alkoholizmu poprzez Esperal jest metodą skuteczną, lecz wymaga dużej rozwagi i zdecydowania. Nie jest to metoda, którą dziś można podjąć, a jutro z niej zrezygnować, jak np. odstawiając tabletki czy rezygnując z przebywania w ośrodku czy chodzenia na terapię. Jest to metoda ciągła, długotrwała.

Producent Esperalu, w ulotce informacyjnej daje gwarancję na 8 miesięcy działania wszywki alkoholowej. W praktyce często działanie wydłuża się nawet do 12-13 miesięcy. W pojedynczych przypadkach odnotowuje się działanie skrócone o kilka tygodni, najczęściej dotyczy to osób z nadprogramowymi kilogramami.

Alkoholizm kobiet

Ile trwa proces leczenia alkoholizmu?

Czas działania wszywki alkoholowej nie jest jednak równoznaczny z samym procesem leczenia alkoholizmu. To, ile czasu działa Esperal pozwala na regenerację fizyczną organizmu oraz ułatwia wyjście z ciągów alkoholowych, a także całkowitą rezygnację z picia. Ze względu na awersyjność metody, często chory nie wraca już do alkoholu.

Sam proces leczenia alkoholizmu jest jednak bardziej złożony. Nie wystarczy przestać pić – konieczna jest pełna psychoterapia, grupowa lub indywidualna, nauka nowych strategii zaradczych oraz sposobów funkcjonowania w środowisku. Pełen proces w ośrodkach trwa około 3-6 miesięcy, w zależności od stadium zaawansowania choroby.

Wolność od alkoholu

Jak przebiega leczenie za pomocą esperalu?

Leczenie Esperalem zbiera różne opinie, zarówno pozytywne jak i te sceptyczne. Skuteczność metody zachwala się ze względu na czas jej trwania – zgodny z czasem działania wszywki, oraz na trudności z “przeskoczeniem” ograniczeń, co w przypadku alkoholika jest ogromnym wsparciem. Wszywka znacznie ułatwia leczenie, gdyż wymusza na chorym całkowitą abstynencję.

Po wszyciu domięśniowo tabletek z lekiem zmienia się cykl metaboliczny aldehydu octowego w organizmie. Nie zostaje on rozłożony i wydalony, a kumuluje się w tkankach doprowadzając do objawów silnego zatrucia alkoholowego.

Założeniem działania wszywki jest doprowadzenie do silnego działania awersyjnego wobec alkoholu i całkowitej niechęci do sięgania po niego.

Skutki uboczne przepicia esperalu

Przeciwnicy Esperalu twierdzą iż leczenie wywołuje dużo skutków ubocznych, co może zniechęcać chorych do kuracji, a także dyskwalifikować sporą grupę osób spod jego działania.

U wielu pacjentów odnotowuje się występowanie mdłości i wymiotów, zwłaszcza na początku kuracji, często również bólu brzucha. Chorzy skarżą się również na metaliczny posmak w ustach i poczucie ogólnego dyskomfortu na początku terapii.