Jak długo alkohol utrzymuje się we krwi?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Picie alkoholu

Ile trwa metabolizm alkoholu? Przeciętnie, organizm człowieka jest w stanie rozłożyć 10 g alkoholu etylowego w ciągu godziny. Taka wartość odpowiada kolejno: 250 ml piwa, 100 ml wina oraz 30 ml wódki. Na tę ilość wpływ mają różne czynniki, jak choćby płeć, waga, a także częstotliwość spożywania napojów z alkoholem. Regularne spożywanie powoduje, że ta substancja gromadzi się w organizmie, co znacznie wydłuża czas trzeźwienia.

Jeżeli picie napojów wyskokowych uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, konieczne staje się odtruwanie alkoholowe w specjalistycznej poradni. Można je rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie, pod warunkiem, że nie występują inne zagrożenia dla zdrowia i życia. Warto jednak pamiętać, że odtrucia alkoholowe nie wystarczą do zerwania z nałogiem.

Warto sprawdzić stan trzeźwości alkomatem jeśli mamy zamiar prowadzić samochód po spożyciu alkoholu

Nawet jeżeli objawy spożycia alkoholu minęły, to lepiej sprawdzić stan trzeźwości za pomocą alkomatu. Należy jedynie pamiętać o kilku podstawowych zasadach stosowania tego rodzaju urządzeń. Nie powinno się “dmuchać” przez kilka minut po wypaleniu papierosa, bo może to zafałszować wyniki. Oprócz tego, warto wykonać co najmniej 2 badania, szczególnie jeżeli wynik jest podejrzanie niski. Kolejne sprawdzenie można wykonać po 10 minutach, pamiętając o zmianie ustnika.