Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Jednym ze sposobów na powstrzymanie się osoby uzależnionej od spożywania alkoholu jest leczenie farmakologiczne za pomocą anticolu. Nie wszystkie osoby decydują się na zastosowanie wszywki z disulfiramem, wolą przyjmować lek drogą doustną. Metoda ta wymaga jednak dużego samozaparcia i regularności w przyjmowaniu anticolu.

Cena tabletek anticol może być inna w różnych aptekach, jest jednak zwykle niższa niż koszt zakupu wszywki esperal. Za trzydzieści tabletek (każda zawiera 500 mg disulfiramu) leku zapłacimy od 30 do 40 złotych. Przed zakupem możemy więc porównać cenę anticolu w kilku aptekach i wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję.

działanie disulfiramu

Anticol - definicja, działanie

Anticol jest lekiem w postaci tabletek, zawierającym organiczny środek chemiczny disulfiram. Disulfiram jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej. Jest to enzym, który w normalnym przypadku przekształca toksyczny aldehyd octowy w mniej groźny kwas octowy. Po połączeniu disulfiramu z alkoholem proces ten zostaje jednak zahamowany.

Wstrzymanie przekształcania aldehydu octowego w kwas octowy, powoduje gromadzenie się dużej ilości toksyny w organizmie. Na tym właśnie opiera się działanie leku, gdyż pod wpływem aldehydu octowego chory odczuwa szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak wymioty, mdłości, tachykardia, pokrzywka, bóle głowy i inne objawy zatrucia alkoholem.

Jak kupić anticol?

Osoby, które nadużywają alkoholu i chcą wyjść z nałogu szukają różnych metod. Jedną z nich jest stosowanie leków zawierających disulfiram, takich jak na przykład anticol. Jak i gdzie kupić ten lek? Anticol dostępny jest w wielu aptekach, jednak przed zakupem konieczne jest uzyskanie recepty u lekarza, który powinien przedtem dokładnie zbadać pacjenta pod kątem przeciwwskazań do podania leku.

Niektórzy chcą kupić anticol bez recepty, korzystając na przykład z ofert zagranicznych sklepów internetowych. Nie jest to jednak bezpieczne, ponieważ chory w trakcie leczenia powinien być poddawany regularnej kontroli lekarskiej. Terapii anticolem można również poddać się z pomocą specjalisty Azamed, który dobierze odpowiednią dawkę. 

Jak działa esperal

Jak długo stosować anticol?

Długość leczenia anticolem i dawkowanie leku określa lekarz. Chory powinien stosować się do jego zaleceń, a alkohol nie powinien być przez niego przyjmowany nawet w formie słodyczy, czy płynu do płukania ust. Na początku osoba uzależniona przyjmuje jedną tabletkę dziennie, a następnie ilość leku zostaje zmniejszona. Jeśli nie wystąpią żadne objawy uboczne, lek można zażywać przez wiele miesięcy.