Gdzie wszywa się Esperal?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Prosty zabieg

Implantacja esperalu jest szybka i bezbolesna

Czas działania

Utrzymuje się we krwi nawet do 12 miesięcy

Skuteczność

Esperal znacząco zapobiega spożywaniu alkoholu

Podstawowym pytaniem pojawiającym się u osób poszukujących skutecznych terapii alkoholowej jest kwestia jego skuteczności. Dowiadując się o metodzie zaszywania padają kolejne pytania:  co to jest Esperal, gdzie się go wszywa oraz gdzie i jak to zrobić. Najważniejsze, by nie popełnić po drodze głupiego błędu i dobrze zorientować się w temacie.

Disulfiram dostępny jest w różnych formach. Istnieje możliwość spożywania go doustnie, w formie tabletek, jednakże jego skuteczność jest wtedy znacznie mniejsza. Dużo bardziej efektywnym zastosowaniem są wszywki Esperalu – implanty umiejscawiane podskórnie. Raz wszyta tabletka działa około 8-12 miesięcy.

Esperal- jedna z metod zaszycia

Zaszywanie alkoholika jest metodą skuteczną i bardzo popularną, jednak nie uniwersalną. Pomimo dużego rozpowszechnienia wszywka antyalkoholowa nie może być zastosowana u każdego. Zabieg zawsze poprzedzony zostaje badaniami oraz konsultacją lekarską, na podstawie której chory dostaje kwalifikację do wszycia.

Istnieją przeciwwskazania bezwzględne, które wykluczają możliwość użycia wszywki alkoholowej u danego pacjenta. Są nimi nadwrażliwość na disulfiram, niewydolność serca lub choroba niedokrwienna a także nadciśnienie tętnicze. Istotnym jest również, iż na 48h przed zabiegiem chory nie może spożywać alkoholu.

Alkoholik na ławce

Jak przebiega zabieg zaszycia

Zabieg wykonywany jest przez chirurga, odbywa się w  gabinecie prywatnym. Chory poddawany jest krótkotrwałemu znieczuleniu miejscowemu, samo wszycie odczuwane jest jako bezbolesne, choć nieprzyjemne. Standardowo Esperal wszywa się w pośladek lub jego okolice, ze względu na ukrwienie, a także trudność w ewentualnym wycięciu tabletki przez chorego.

Zabieg polega na płytkim nacięciu skóry oraz umieszczeniu tabletek lub tabletki w umięśnionej części pośladka. Ilość leku dobiera się indywidualnie, ze względu na płeć i masę pacjenta, na tej podstawie wyliczana jest ilość tabletek wszywki alkoholowej. Miejsce wszycia zabezpieczane jest małymi szwami, koniecznymi do zdjęcia po kilku lub kilkunastu dniach,

Klinika Azamed oferuje pomoc w leczeniu

Oferujemy Ci pełny dostęp do informacji, konsultacje lekarskie i pomoc w rozeznaniu, czy metoda wszycia esperalu sprawdzi się w przypadku Twoim, lub osoby Ci bliskiej. Jeśli kwalifikacja będzie pozytywna pomożemy w dyskretnym i w pełni profesjonalnym zabiegu, przeprowadzimy Cię przez trudną drogą walki z chorobą.