Gdzie w Warszawie na odwyk alkoholowy?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Warszawa, jako stolica Polski, miasto rozwinięte na wyjątkowym poziomie cechuje się także bardzo dużą bazą dostępności specjalistów różnych dziedzin. Podaje się, iż znalezienie profesjonalnego ośrodka odwykowego najłatwiejsze jest właśnie w stolicy. Z jednej strony przyczyną tego jest duża dostępność i różnorodność, z drugiej ogromna skuteczność.
Ośrodki odwykowe w Warszawie działają według różnych metod i schematów, odwyki prowadzone są niejednolicie, warto więc zapoznać się z ofertą ośrodków i dopiero na jej podstawie wybrać miejsce docelowe. Jednym z polecanych jest Ośrodek Azamed, cieszący się bogatą ofertą oraz bardzo wysoką skutecznością działania.

Odwyk alkoholowy- skuteczna metoda walki z uzależnieniem

Odwykiem alkoholowym nazywany jest profesjonalny zestaw metod i terapii, stosowanych na poziomie psychologicznym oraz medycznym, prowadzonych w celu skonfrontowania chorego z problemem, który go dotyczy, przełamania mechanizmów obronnych oraz próby wyleczenia i powrotu do pełnego zdrowia i funkcjonowania.
Odwyk alkoholowy opiera się o zachowanie całkowitej abstynencji, profesjonalne leczenie farmakologiczne oraz stosowanie psychoterapii indywidualnej i grupowej. Celem odwyku jest przywrócenie umiejętności funkcjonowania i radzenia sobie w środowisku bez używania środków alkoholowych oraz pełna regeneracja organizmu.

Zamknięte butelki
Trzymające się dłonie- wsparcie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka?

Kuracja alkoholowa może zostać przeprowadzona zarówno w ośrodku otwartym, jak i zamkniętym, dużo większą skutecznością cieszą się jednak pobyty stałe. Ośrodki oferujące nie tylko pobyt dzienny posiadają zwykle większe możliwości pomocy i wsparcia, są też dużym odciążeniem dla rodziny.

Wybierając miejsce leczenia zastanów się nad lokalizacją ośrodka oraz jego wyposażeniem i komfortem korzystającej osoby, gdyż jej pobyt tam może nie być krótki. Kuracja odwykowa trwa czasem miesiąc, czasami 3 miesiące, ośrodek staje się wtedy drugim domem chorego. Istotnym kryterium, na które warto zwrócić uwagę jest również cena odwyku.

Ośrodek oferujący profesjonalne leczenie

Każdy profesjonalny ośrodek posiada własne zaplecze psycho-socjalne, oraz bazę wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Nie opiera się o jedną osobę prowadzącą, a zespół lekarzy, pielęgniarek, psychologów i terapeutów, którzy znając swoje zadania, potrafią nieść rzeczywistą pomoc i wspierać proces zdrowienia. Zapraszamy do kliniki Azamed, gdzie profesjonalnie podejmiemy się leczenia.