Jak długo trwa odtrucie alkoholowe?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Odtrucie alkoholowe, oferowane przez klinikę Azamed z Warszawy, to pierwszy krok w walce z uzależnieniem. Na czym polega? Mówiąc najprościej jest to szereg zabiegów, których celem jest naturalne i bezpieczne usunięcie z organizmu toksyn powstałych w skutek spożycia (nierzadko długotrwałego) alkoholu i usunięcie nieprzyjemnych objawów zespołu abstynencyjnego. Odtrucie alkoholowe trwa w zależności od stanu somatycznego pacjenta od godziny do dwóch, trzech godzin. Natomiast sam zespół abstynencyjny w większości przypadków trwa około trzech dni.

Jak wygląda odtruwanie poalkoholowe? Jego początkiem jest konsultacja lekarska. Dzięki niej wiemy z jakimi problemami zdrowotnymi zmaga się pacjent oraz na jakim etapie uzależnienia się znajduje. Dzięki temu jesteśmy w stanie wdrożyć odpowiednie leczenie, takie jak nawodnienie pacjenta, podanie mu witaminy B1 i innych witamin, mikroelementów oraz leków wyrównujących jego stan somatyczny w połączeniu z lekami uspokajającymi, które łagodzą skutki zespołu abstynencyjnego.

Wyjście z nałogu alkoholowego

Odtrucie alkoholowe jest początkiem walki z nałogiem

Odtrucie alkoholowe to procedura, która pozwala przywrócić równowagę organizmu, a co za tym idzie dobre samopoczucie pacjenta. Sprawia, że odstawienie alkoholu nie wiąże się z negatywnymi, a nawet niebezpiecznymi skutkami ubocznymi, takimi jak drgawki, rozdrażnienie a nawet napady padaczkowe. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to wygranej walki z nałogiem.

Skuteczne leczenie alkoholizmu powinno opierać się bowiem przede wszystkim na terapii pod okiem specjalistów. Obecnie osoby zmagające się z uzależnieniem mogą skorzystać z wielu form pomocy, takich jak terapie indywidualne lub zajęcia grupowe. Odtrucie alkoholowe to zaledwie początek walki z nałogiem. Niemniej, dzięki opiece doświadczonych specjalistów może stać się ono początkiem życia w trzeźwości.