Czy odtruwanie alkoholowe jest bezpieczne?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Dzwonisz

Powiedz gdzie jesteś i co się dzieje

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Zatrucie alkoholowe

Nagłe zaprzestanie picia alkoholu u osoby uzależnionej może wywołać szereg zaburzeń określanych jako zespół odstawienia. Może on przybierać różnorakie formy – od nudności czy bólu głowy, przez stany zagrożenia życia, w rodzaju padaczki alkoholowej czy nawet delirium. Osoba uzależniona zazwyczaj nie jest w stanie poradzić sobie z tego rodzaju objawami i pojawia się konieczność odtrucia alkoholowego, które jest pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu.

Na czym polega detoks alkoholowy? Po przeprowadzeniu wywiadu i rozpoznaniu, lekarz prowadzący decyduje o działaniach mających na celu regenerację organizmu. Procedura obejmuje odpowiednie nawodnienie pacjenta, aplikację witamin i mikroelementów, a także podanie leków uspokajających i poprawiających stan somatyczny osoby uzależnionej.

Odtrucie alkoholowe powinien prowadzić lekarz, który potrafi rozpoznać jak poważny jest stan pacjenta

I choć odtruwanie alkoholowe jest w pełni bezpieczne dla organizmu, to nie może ono być przeprowadzane w stanie zagrażającym zdrowiu lub życiu pacjenta. W takiej sytuacji, priorytetem jest ratowanie życia i zdrowia. Jeżeli alkoholizm jest już w zaawansowanym stadium, konieczne jest zwrócenie się od odpowiedniego specjalisty.

Warto pamiętać, że detoks alkoholowy nie wystarczy, by chory mógł całkowicie zerwać z nałogiem! Odtruwanie poalkoholowe ma na celu jedynie oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, za pomocą przetoczenia płynów. Takie działanie pozwoli znacznie wzmocnić organizm i przygotuje go do podjęcia właściwej terapii pozwalającej na skuteczne zaprzestanie spożywania alkoholu.