Czy disulfiram da się przepić?

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Disulfiram (esperal) ma powstrzymać osobę uzależnioną przed piciem alkoholu. Wiele osób zmagających się z chorobą alkoholową zastanawia się nad skorzystaniem z tej metody. Jak bardzo skuteczny jest disulfiram? Lek działa natychmiastowo, a jego działanie może utrzymać się nawet do 12-tu miesięcy. Krąży wiele historii mówiących o przypadkach, w którym osobie ze wszywką udało się przepić esperal.

Dezaktywacja leku pod wpływem alkoholu nie jest możliwa. Ponadto, spożywanie alkoholu w trakcie terapii powoduje nie tylko wiele nieprzyjemnych dolegliwości, ale też prowadzi do uszkodzenia narządów wewnętrznych, co ostatecznie może skończyć się zgonem. Dlatego chory powinien bezwzględnie zrezygnować z przyjmowania napojów alkoholowych.

Jak działa disulfiram?

Po spożyciu alkohol przekształcany jest w wątrobie w wodę i dwutlenek węgla. W trakcie leczenie disulfiramem proces ten zostaje zahamowany, a w organizmie zaczyna odkładać się toksyczny aldehyd octowy. Reakcja ta następuje już po 5 minutach od spożycia alkoholu. Pod wpływem toksyny pacjent zaczyna odczuwać nieprzyjemne objawy, takie jak nudności, wymioty, ból i zawroty głowy.

Objawy wywołane przez aldehyd octowy utrzymują się od 30-60 minut, a w niektórych przypadkach nawet przez kilka godzin. Pacjent może czuć się senny i spać potem przez wiele godzin. Disulfiram (esperal) to lek o bardzo wysokiej skuteczności.

działanie disulfiramu
Jak działa esperal

Gdzie można kupić disulfiram?

Disulfiram jest wciąż bardzo często stosowany, jako jeden z elementów leczenia choroby alkoholowej. Chcesz wszyć disulfiram? Gdzie kupić lek? Disulfiram można zakupić w aptece, na podstawie recepty otrzymanej przez lekarza. Może być przyjmowany doustnie lub wszyty pod skórę. Wszywka podskórna wykazuje jednak dużo większą skuteczność.

Disulfiram jest również dostępny w większości ośrodków leczenia uzależnień. Lekarze pracujący w klinice odwykowej po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem i omówieniu sposobu działania leku od razu mogą przeprowadzić zabieg wszycia disulfiramu. Pacjent powinien wykorzystać okres abstynencji spowodowany działaniem leku rozpoczęcie terapii behawioralnej.

Kto może wszyć lek?

Disulfiram (esperal) przyjmowany doustnie nie jest tak efektywny, jak wszywka podskórna. Pacjenci przyjmujący tabletki bardzo często odstawiają lek, aby powrócić do nałogu. Z kolei wszywka z disulfiramem jest aktywna przez wiele miesięcy, a działa niemal natychmiast po implantacji. Przed zabiegiem wszycia chory nie powinien spożywać alkoholu przynajmniej przez 12 godzin.

Wszycie disulfiramu to bardzo prosty i krótki zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji. Powinien zostać przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie chirurgicznych. Lek implantowany jest podpowięziowo, najczęściej na pośladku lub na łopatce. Miejsca te są mniej unerwione, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu w trakcie przemieszczania leku.

Kiedy należy się zaszyć

Gdzie wszyć disulfiram?

Mieszkasz w stolicy i chcesz wszyć disulfiram? Specjalistów stosujących tę metodę leczenia możesz znaleźć wpisując w wyszukiwarkę hasło „disulfiram Warszawa”. Azamed pomaga uzależnionym w sytuacjach krytycznych, oferując wszywki alkoholowe i wsparcie w wyborze długotrwałej terapii.