Ośrodki leczenia alkoholizmu

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Wsparcie i odtruwanie od alkoholu

w Warszawie i okolicach

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Leczenie uzależnień od alkoholu cechuje się największą skutecznością w dwóch przypadkach – jeśli jest podjęte odpowiednio wcześnie, oraz jeżeli prowadzone jest pod opieką i kontrolą zespołu specjalistów, osób obeznanych w temacie mechanizmów uzależnienia i potrafiących udzielić adekwatnego wsparcia i pomocy.

Najprostszym sposobem, aby podczas procesu leczenia objąć się całościową i specjalistyczną pomocą jest skorzystanie z oferty ośrodków leczenia alkoholizmu. To miejsca, w których pracuje kadra specjalistów, wykształconych w temacie oraz potrafiących realnie pomóc – lekarze, psychologowie, psychiatrzy, terapeuci.

Odtrucie alkoholowe

Alkoholizm to choroba, którą należy leczyć

Alkoholizm, niegdyś określany jako zwyczajne pijaństwo, zakwalifikowany został do grona chorób, wymagających leczenia i terapii. Opiera się on o powtarzalny wzorzec picia nadmiernego – w konsekwencji coraz częstszego, ze zmniejszającą się tolerancją na alkohol, doprowadzającego do picia niekontrolowanego.

Na takim etapie, człowiek pijący nie jest w stanie sam poradzić sobie z uzależnieniem i odstawić alkohol, mimo iż ma w sobie takie wewnętrzne przekonanie. Cechuje go brak kontroli nad piciem, nieumiarkowanie w nim i nieumiejętność poradzenia sobie z głodem abstynencyjnym, na który jedynym ratunkiem jest kolejne sięgnięcie po alkohol.

Warto skierować się do profesjonalisty

Trudnym krokiem w leczeniu alkoholizmu jest przyznanie się przed sobą oraz innymi osobami do choroby. Dlatego, jednym z kroków psychoterapeutycznych jest umiejętność mówienia o sobie – ja, alkoholik. To forma przyznania się do uzależnienia, zaakceptowania go i przyjęcia gotowości do walki z nałogiem.

Aby walka przeprowadzona została skutecznie warto jednak sięgnąć po pomoc specjalisty. Wsparcie medyczne, psychiatryczne i psychoterapeutyczne pomoże dobrać leki, zapanować nad głodem alkoholowym oraz wypracować alternatywne strategie radzenia sobie ze stresem oraz wszelkimi trudnościami dnia codziennego.

jakie są objawy zatrucia alkoholowego?
Azamed Warszawa oferuje profesjonalną pomoc w sytuacjach zapaści

Szukając idealnego miejsca, w którym Twój bliski może podjąć walkę o zdrowie, a co więcej – wygrać ją – skieruj kroki do Azamed Warszawa. Odpowiednia interwencja w momencie kryzysu przez kadrę specjalistów, pełnych empatii i dyskrecji pozwoli rozpocząć tą niebagatelnie trudną walkę o powrót do zdrowia, której kolejnym krokiem będzie terapia. Z naszą pomocą trafisz do wspaniałych ludzi i uda Ci się pokonać tę trudną drogę.