Leczenie uzależnień od alkoholu

Zadzwoń teraz Zadzwoń: 503 126 416

Wsparcie i odtruwanie od alkoholu

w Warszawie i okolicach

Przyjeżdża lekarz

Ten, którego zlokalizujemy najbliżej Ciebie

Pomagamy

Skutecznie i profesjonalnie

Decydując się na podjęcie leczenia alkoholizmu stajesz przed nie lada wyzwaniem. Przed Tobą długa, trudna i żmudna droga, często przez wyboje, usiana porażkami i zwątpieniem. Jednak warta podjęcia – na jej końcu czeka zdrowe i szczęśliwe życie, nieskażone alkoholem, bólem i smutkiem. Nieskażone chorobą.

Decyzja o podjęciu leczenia jest pierwszym krokiem,  najważniejszym. Bez niej nie rozpocznie się cały proces walki o zdrowie. Nierzadko podejmowana pod wpływem bliskich osób, często poprzedzona jest łzami, awanturami i milczeniem członków rodziny. Prowadzi jednak do upragnionego celu. Aby leczenie było skuteczne, musisz uświadomić sobie kilka rzeczy.

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą

Kiedy picie alkoholu wykracza już poza granice picia okazyjnego i relaksacyjnego, doprowadza do nadużywania a chwilę później do uzależnienia. Na tym etapie nie mówimy już o trudnościach, a o chorobie. Uzależnienie od alkoholu zostało uznane za chorobę, wpisane na listę chorób oraz jasno określono, że wymaga leczenia oraz terapii.

Tak jak w przypadku grypy czy zapalenia płuc udajesz się do lekarza pierwszego kontaktu, tak w przypadku uzależnienia od alkoholu konieczna jest wizyta u specjalisty. Wskaże Ci on najlepszą i najskuteczniejszą drogę leczenia, pomoże obrać kierunek terapii oraz zadba o odpowiednie wsparcie podczas wychodzenia z choroby.

Ważna jest decyzja o podjęciu leczenia

Terapia uzależnień alkoholowych opiera się o świadomy udział i korzystanie z proponowanych metod leczenia, wymaga więc podjęcia decyzji i konsekwentnego w niej trwania. Im szybciej podjęta decyzja, tym łatwiej przeprowadzić leczenie, gdyż w organizmie zaszły mniejsze zmiany i mniej pozostaje do naprawy.

Regeneracja organizmu zależna jest od czasu trwania uzależnienia oraz jego siły. W niektórych przypadkach nastąpi szybko, z niewielką ilością nawrotów, bądź nawet ich brakiem, w innych będzie procesem żmudnym i długotrwałym. Zawsze jednak – wartym podjęcia. To trudna walka o najwyższy cel – zdrowie i życie.

Odtrucia od alkoholu i wszywanie esperalu warszawa

Istnieje wiele metod leczenia uzależnień

Wśród metod leczenia uzależnień wyróżnia się metody farmakologiczne i niefarmakologiczne. Do pierwszych zalicza się najpopularniejszą – leczenie wszywką alkoholową z esperalu, umiejscawianą podskórnie w organizmie pacjenta. Nieco rzadziej, ze względu na większą uciążliwość, stosuje się disulfiram doustny bądź naltrekson.

Metody niefarmakologiczne opierają się o działania psychoterapeutyczne i psychoedukacyjne. Oprócz psychoterapii indywidualnej i grupowej, pacjenci poddawani są treningom radzenia sobie ze stresem, rozumienia emocji i konstruktywnego ich rozładowywania. Psychoedukacja pozwala na zwiększenie zasobów osobistych i łatwiejsze radzenie sobie w środowisku.

Kontakt z Azamed dobrym wyjściem do podjęcia leczenia

Decydując się na podjęcie leczenia skorzystaj z oferty renomowanych klinik. Pracownicy Azamed pomogą Ci znaleźć taką, jakiej potrzebujesz, by podjąć walkę z uzależnieniem – zarówno odpowiednią metodę farmakologiczną, jak też psychoterapię. Odpowiedni ośrodek obejmie wsparciem pacjenta oraz całą jego rodzinę, od początku do końca procesu terapii.